Przegrana z kolegami. AZS AGH Kraków – MOSiR Bochnia 39:25 (18:10) / II liga mężczyzn

W minioną niedzielę 7 kwietnia drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali pierwszy mecz rundy rewanżowej grupy mistrzowskiej. Na wyjeździe spotkali się z drużyną AZS AGH Kraków.

AZS AGH Kraków – MOSiR Bochnia 39:25 (18:10)

Pierwszą bramkę zdobył Adrian Najuch, natomiast bochnianie pudłowali na początku niemiłosiernie i pierwsze trafienie zanotowali dopiero w 6 minucie. W 11 minucie po rzucie Janasa wynik wynosił 4:3. Od tej chwili krakowianie powoli wykorzystywali swoje szanse, aby w 25 minucie prowadzić 13:10, choć w tym momencie bramkę dla MOSiR zdobył Miłosz Gabiga. Okazało się, iż było to ostatnie trafienie tej połowy, bo karnego w 27 minucie nie wykorzystał Dziedzic. Zespół AGH pod koniec pierwszej części spotkania zdobył 5 bramek i ze zdecydowaną przewagą 18:10 schodził do szatni.
W drugiej połowie pomimo przewagi AZS graliśmy bramka za bramkę i w 45 minucie po skutecznym rzucie karnym, wykonywanym przez Dobrzańskiego, było 27:21. Ostatni kwadrans meczu to cztero bramkowa zdobycz MOSiR, a dwunasto bramkowa AGH. Wynik bardzo wysoki i na niekorzyść dla zawodników z Bochni, jednak obiektywnie trzeba ocenić , że w tym dniu byliśmy słabsi, rozluźnieni i zdekoncentrowani. Wynik w końcowej części tak dynamicznie się zmieniał, gdyż trener przyjezdnych desygnował do gry szczypiornistów z ławki rezerwowej. Celem było ogrywanie młodych zawodników,  w końcowych 5 minutach na parkiecie znajdowała się sama młodzież i Marcin Janas.
– Było to najsłabsze spotkanie w tym sezonie w wykonaniu szczypiornistów MOSiR, niemniej jednak w trakcie sezonu taki czas nadchodzi. Miejmy nadzieję, że w następnych spotkaniach przypomnimy sobie, jak dobrze grać w piłkę ręczną – mówi trener bochnian Marcin Bożek.

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Michał Dobrzański 13, Marcin Janas 5, Kamil Liszkiewicz 2, Adrian Lubowicki 2, Miłosz Gabiga 1, Maciej Grech 1, Przemysław Mucha 1, Wojciech Dziedzic, Jarosław Gut, Michał Jagielski, Marcin Jakubowski, Wojciech Magiera, Filip Pach, Jakub Piątkowski, Michał Puchalski, Piotr Sądowicz.
Trener Marcin Bożek, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Drugi mecz IV rundy rozegramy u nas 16 kwietnia – szczegóły na poniższym plakacie.