Awans do rozgrywek centralnych! Kadetki A

W minioną sobotę 9 marca kadetki A MOSiR Bochnia w ostatnim meczu rozgrywek ligowych gościły drużynę Cracovii. Choć mosirki już wcześniej zapewniły sobie awans, podeszły do spotkania maksymalnie skoncentrowane i szybko objęły prowadzenie.

Bardzo dobra obrona nie pozwalała przyjezdnym na zbyt wiele. Bardzo dobrze w ataku radziły sobie Nikola Gałek i Magda Cabała,wspierana przez nominalną zmienniczkę Natalie Ficek.

MOSiR Bochnia – KS Cracovia Kraków 81 : 35 (29:8, 23:11, 15:8, 14:8)

Kadetki z Bochni, choć są najmłodszą drużyną w stawce, kończą rozgrywki ligowe na 3 miejscu (8 wygranych i 4 porażki) i zdobywają upragniony awans do 1/4 Mistrzostw Polski, które odbędą się 5-7 kwietnia.

– Przed rozgrywkami mało kto na nas stawiał, jednak dziewczęta pokazały, że potrafią walczyć i grać z głową. Bardzo cieszy awans, ponieważ daje możliwość nabrania kolejnych doświadczeń, które na pewno zaprocentują w przyszłości – cieszy się trener bochnianek Rafał Sroka.

Skład i punkty MOSiR Bochnia: Nikola Gałek 24, Magdalena Cabała 21, Natalia Ficek 14, Katarzyna Mroczek 8, Emanuela Despet 7, Patrycja Czaja 4, Justyna Kural 2, Gabriela Kubala 1, Wiktoria Francuz 0.

Zdjęcia ze spotkania na stronie Facebooka koszykówka Bochnia – kliknij tutaj.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content