42 medale bocheńskich judoków na Mistrzostwach Polski! Podsumowanie 21 lat

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz pierwszy (z powodu ogłoszenia pandemii) był zmuszony odwołać Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia, który organizował nieprzerwanie od 1998 roku. XXIII edycja Turnieju, która miała się odbyć w miniony weekend (13-14.06.2020 r.) została przełożona na 2021 rok.

42 medale bochnian na Mistrzostwach Polski w Judo
Czas, który do tej pory przeznaczaliśmy na organizację tej prestiżowej dla naszego Miasta imprezy sportowej poświęciliśmy m.in. na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć naszych judoków. – 42 medale na Mistrzostwach Polski potwierdzają, iż ciężka praca zawodników i trenerów daje wymierne sukcesy – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia. –Taki wynik daje satysfakcję i nadzieję na przyszłość.-

Po raz pierwszy medal na Mistrzostwach Polski bochnianin zdobył  w 1999 roku – był nim Karol Kocot, który wywalczył srebro wśród młodzików w kat. 60 kg. Od tego czasu (do czerwca 2020 roku), a więc przez 21 lat judocy MOSiR Bochnia zdobyli na tej rangi zawodach 42 medale, w tym 40 w zawodach indywidualnych (14 złotych, 10 srebrnych i 16 brązowych) i 2 medale w drużynowych Mistrzostwach Polski (brąz w 2010 roku i złoto w 2016).

Zespół MOSiR Bochnia, który zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski w 2016 roku (w Suchym Lesie). Na zdj. stojący od lewej Karol Kowalski, trener Waldemar Kowalski, Krzysztof Kozak, Dawid Reneson (wypożyczony z Błękitni Tarnów), niżej od lewej Jakub Nosalski, Konrad Stanuszek i Dawid Zajączkowski.

Szczegółowe wyniki bocheńskich Mistrzów Polski w Judokliknij tutaj.

Zainteresowanych zapraszamy również do zaktualizowanego opracowania historii bocheńskiej sekcji judo – kliknij tutaj.

Share on

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Skip to content