2LK: Wygrana w Nowym Sączu

W meczu 5. kolejki rozgrywek drugoligowych koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochnia zmierzyły się na wyjeździe z UKS Żak Nowy Sącz. Podopieczne trenera Rafała Sroki po bardzo zaciętym meczu pokonały po dogrywce Żaka 75-72.

– Dziewczyny pokazały charakter, jestem z nich dumny – powiedział po meczu trener Rafał Sroka.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando młodych bochnianek, które bardzo szybko odskoczyły rywalkom na różnicę siedmiu punktów (11-4). Pod koniec pierwszej kwarty gospodynie odrobiły straty i nasze przewaga zmalała do dwóch punktów. Drugą kwartę nie rozpoczęliśmy optymistycznie, kapitan naszej drużyny Magdalena Cabałą po kontakcie z podkoszowego przeciwnika doznała rozcięcia łuku brwiowego i zakończyło to jej grę w tym spotkaniu. W tym momencie Julia Kolarz i Aleksandra Gołas musiały wziąć na siebie ciężar gry pod koszami i udało im się to w stu procentach.

W drugiej połowie meczu koszykarki z Nowego Sącza objęły prowadzenie, podopieczne trenera Rafała Sroki nie odpuszczały do ostatniej chwili i na niespełna 26 sekund przed końcem spotkania MOSiR Bochnia ograbia straty i wyrównuje wynik – 64-64. Agresywna obrona na całym boisku przyniosła efekt – wygrana piłka sporna na 2,9 sekund przed końcem meczu dawała jeszcze szanse na zwycięstwo. Bochnianki po czasie, na którym szczegółowo została rozrysowana ostatnia akcja niestety pudłują i tym samym mieliśmy dogrywkę.  Co nie udało się w końcówce meczu z nawiązką odrobiła Katarzyna Mroczek w dogrywce – 9 punktów na 11 drużyny dała nam w pełni zasłużone zwycięstwo!

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 72-75 (13-15, 21-15, 21-19, 9-15, d: 8-11)

Punkty dla MOSiR Bochnia: Katarzyna Mroczek 20, Aleksandra Gołas 12, Nikola Więcek 13, Julia Kolarz 12, Nikola Gałek 6, Łucja Dziadowiec 5, Magdalena Cabała 4, Róża Lekka 3, Patrycja Dudek 0, Olga Kaźmirek 0, Martyna Juszczyk 0.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 3 grudnia, na wyjeździe zmierzymy się z MTS Ikar Niepołomice.