Wczytywanie...

Igrzyska Dzieci – Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców

W piątek 5 kwietnia 2019r., na Stadionie Miejskim przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, odbyły się Miejskie Zawody Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.
Do rozgrywek zgłosiły swoje drużyny:
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni
Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni.
W zawodach startowały reprezentacje szkolne składające się z 6 uczniów, oddzielnie dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych:
– rocznik 2006-2007,
– rocznik 2008 i młodsi.
W sumie wystartowało 13 drużyn – każda grupa wiekowa biegła oddzielnie i oddzielnie była klasyfikowana. Dziewczęta miały do pokonania dystans 800m a chłopcy 1000m. Każde miejsce na mecie miało przypisaną punktację i suma punktów zdobytych przez zawodników danej drużyny decydowała o zdobytym miejscu.
Dziewczęta i chłopcy walczyli nie tylko o jak najwyższą lokatę, ale również o możliwość awansu do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia w Łapanowie.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook MOSiR Bochnia – (kliknij tutaj)

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:
KATEGORIA DZIEWCZĄT
rocznik 2006 – 2007
1. SP Nr 1 w Bochni – awans
2. SP Nr 2 w Bochni – awans
3. SP Nr 5 w Bochni
4. SP Nr 4 w Bochni
Pierwsze na mecie były:
1. Aleksandra Gołas (SP 2)
2. Maja Trojan (SP 1)
3. Justyna Wojcieszek (SP 1)

rocznik 2008 i młodsze
1. SP Nr 1 w Bochni – awans
2. SP Nr 5 w Bochni – awans
3. SP Nr 2 w Bochni
4. SP Nr 4 w Bochni
5. SP Nr 2 w Bochni
Pierwsze na mecie były:
1. Wiktoria Kosturkiewicz (SP 5)
2. Julia Sieczka (SP 1)
3. Zofia Tatara (SP 5)

KATEGORIA CHŁOPCÓW
rocznik 2006 – 2007
1. SP Nr 1 w Bochni – awans
2. SP Nr 5 w Bochni – awans
3. SP Nr 2 w Bochni
4. SP Nr 7 w Bochni
Pierwsi na mecie byli:
1. Maciej Dyląg (SP 1)
2. Jakub Brzęk (SP 1)
3. Michał Waśko (SP 1)

rocznik 2008 i młodsi
1. SP Nr 1 w Bochni – awans
2. SP Nr 5 w Bochni – awans
3. SP Nr 2 w Bochni
Pierwsi na mecie byli:
1. Mateusz Maszewski (SP 1)
2. Łukasz Poznański (SP 5)
3. Mikołaj Babraj (SP 1)

Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Dodaj komentarz