Wczytywanie...

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt – relacja z turnieju

Gospodarzem Finałowego Turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt jest Bochnia. W pięciodniowych zawodach rywalizuje 8 najlepszych zespołów młodziczek z województw: Pomorskiego, Mazowieckiego, Małopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Zachodniopomorskiego, Łódzkiego.

Wszystkie mecze rozgrywane są w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego w Bochni.

Mecze na żywo można oglądać na kanale MOSiR Bochnia TV na  Youtube – kliknij

Harmonogram meczy:
27.02.2019 – środa
godz. 9.45      Zachodniopomorskie – Dolnośląskie 58 :117 – zdjęcia z meczu
godz. 12.00   Wielkopolskie – Łódzkie 76 : 67 – zdjęcia z meczu
godz. 15.00   Pomorskie – Kujawsko-Pomorskie 72 : 48 – zdjęcia z meczu
godz. 17.15 Uroczyste otwarcie Olimpiadyzdjęcia
godz. 18.15   Małopolskie – Mazowieckie 49 : 90 – zdjęcia z meczu

28.02.2019 – czwartek
godz. 9.30    Łódzkie – Zachodniopomorskie  93 : 41 – zdjęcia z meczu
godz. 12.oo   Dolnośląskie – Wielkopolskie  66 : 72 – zdjęcia z meczu
godz. 14.30   Mazowieckie – Pomorskie  57 : 62 – zdjęcia z meczu
godz. 17.00   Kujawsko-Pomorskie – Małopolskie  51 : 57 – zdjęcia z meczu

01.03.2019 – piątek
godz. 9.30    Dolnośląskie – Łódzkie  62 : 80zdjęcia z meczu
godz. 12.00  Wielkopolskie – Zachodniopomorskie  63 : 28 – zdjęcia z meczu
godz. 14.30  Mazowieckie – Kujawsko-Pomorskie  84 : 58  –  zdjęcia z meczu
godz. 17.00   Pomorskie – Małopolskie 78 : 47zdjęcia z meczu

GRUPA A

PomorskieMazowieckieMałopolskieKujawsko-PomorskieSuma pktKosze Zd- StrM-ce w grupie
Pomorskie 62:57 78:47 72:48 6 212   – 152 I
Mazowieckie 57:62 90:4984:58 5 231- 169 II
Małopolskie 49:90 47:78 57:51 4 153 -219 III
Kujawsko-Pomorskie 48:72 58:84 51:57 3 157 -213 IV

GRUPA B

WielkopolskieDolnośląskieZachodniopomŁódzkieSuma pktKosze Zd- StrM-ce w grupie
Wielkopolskie 72:66 63:28 76:67 6 211 -161 I
Dolnośląskie 66:72 117:58 62:80 4 245 – 210 III
Zachodniopom 28:63 58:117 41:93 3 127 – 273 IV
Łódzkie 67:76 80:62 93:41 5 240 – 179 II

02.03.2019 – sobota
godz. 10.00 mecz B3 : A4          Dolnośląskie – Kujawsko-Pomorskie 92-69zdjęcia z meczu
godz. 12.30 mecz A3 : B4          Małopolskie   – Zachodniopomorskie 105-74zdjęcia z meczu
godz. 15.00 A2 – B1                   Mazowieckie   – Wielkopolskie 62- 49  zdjęcia z meczu
godz. 17.30 B2 – A1                    Łódzkie – Pomorskie   76-66   – zdjęcia z meczu

03.03.2019 – niedziela
godz. 10.00 o miejsca 3-4 pokonane zespoły ze spotkań: A2 – B1 i B2 – A1

Wielkopolskie – Pomorskie 46:80zdjęcia z meczu

godz. 12.15 o miejsca 1-2 zwycięzcy spotkań A2 – B1 i B2 – A1.

Mazowieckie – Łódzkie 54:55zdjęcia z meczu

godz. 14.00 Dekoracja zwycięskich zespołów

OSTATECZNA KLASYFIKACJA I DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW
Najlepsze drużyny dekorowali: Stefan Kolawiński burmistrz Miasta Bochnia, Michał Lesiński członek Zarządu Polskiego Związku Koszykówki,  Jan Kusina sekretarz Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, Tomasz Arlet członek Zarządu Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Łódzkie
II miejsce – Mazowieckie
III miejsce – Pomorskie
IV miejsce – Wielkopolskie
V miejsce – Dolnośląskie
VI miejsce – Małopolskie
VII miejsce – Kujawsko-Pomorskie
VIII miejsce – Zachodniopomorskie

Najlepsze zawodniczki dekorowali trenerzy Kadry Polski U14 Iwona Jabłońska i Krzysztof Janik.

MVP turnieju: Wiktoria Stasiak – Łódzkie
Najlepsze zawodniczki turnieju:
Oliwia Lebek – Pomorskie
Kornelia Ignerska – Wielkopolskie
Nikola Tomasik – Łódzkie
Milena Jarkiewicz – Mazowieckie

– Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery – mówi gospodarz turnieju Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.- Zapraszamy na kolejne turnieje! –

Zdjęcia z dekoracji – kliknij

Dodaj komentarz