Wczytywanie...

Liga Juniorek / MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 79 – 67

W środę 31.01.2018 r. koszykarki MOSiR Bochnia, występujące w małopolskiej lidze juniorek podejmowały w Hali Widowiskowo-Sportowej zespół UKS Żak Nowy Sącz. Było to dla naszych zawodniczek bardzo ważne spotkanie, ponieważ w tym sezonie szkoleniowcy tegoż zespołu (Rafał Sroka i Maciej Starowicz) próbują w tych rozgrywkach awansować jak najwyżej.

MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 79 – 67 (18:21,19:20, 21:15, 21:11)

Mecz (2 kolejka II rundy) został rozegrany awansem i przypadł na środek tygodnia. Przez pierwsze dwie kwarty to przyjezdne nadawały ton wydarzeń. Prowadzenie 4 – 10 punktów Żaczek uświadomiło. że to nie będzie łatwe spotkanie.

Bochnianki grały mało zdecydowanie w ataku jak i obronie. Dopiero w połowie 3 kwarty mosirki wychodzą na pierwsze prowadzenie w spotkaniu od 24 minut, Zaczyna funkcjonować szczelna i agresywna obrona, która napędzała szybki atak, 7 punktów pod rząd zdobywa Natalia Mazur (w całym meczu 18).

W czwartej kwarcie bochnianki zdecydowanie przechylają szale zwycięstwa na swoją stronę, nie mały wkład miała w tym Sara Marczyk, która zdobywa w tym czasie 10 punktów pod rząd !!!

– Pierwsza połowa meczu była średnia w naszym wykonaniu, dziewczęta grały bez werwy, jakby myślały że mecz sam się wygra. Na szczęście druga część spotkania to całkiem inna postawa naszej drużyny: agresywna, mądra i skuteczna. Na pewno nie zagraliśmy na 100% możliwości, tym bardziej cieszy wygrana. Czasami lepiej brzydko wygrać, niż ładnie przegrać   – powiedział po spotkaniu trener bochnianek Rafał Sroka. – Warto podkreślić, że zdobycze punktowe rozłożyły się na kilka zawodniczek, a big trio Natalia, Ola i Sara zdobyły aż po 18 punktów.-

Skład/punkty MOSiR Bochnia: Natalia Mazur 18, Aleksandra Poradowska 18, Sara Marczyk 18, Julia Fortuna 9, Aisza Buczek 8, Dominika Dziadoń 6, Karolina Przybyła 2, Edyta Rudnik, Alicja Hamuda, Kinga Dylowicz, Gabriela Czekaj, Kinga Ochel.

Polecamy zdjęcia z meczu na portalu Bochnianin.pl (kliknij tutaj).

.

LpZespółMZPPktZd-St
1.MOSiR Bochnia5419402-331
2.UKS Żak Nowy Sącz5328363-358
3.KS Korona Kraków4226295-293
4.MKS PM Tarnów4044250-328

Ostatnia kolejka II rundy zostanie rozegrana 4 marca na wyjeździe z KS Koroną Kraków.

One thought on “Liga Juniorek / MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 79 – 67

Dodaj komentarz