18 medali MOSiR Bochnia na XXIV Międzynarodowym Turnieju Judo w Zakopanem

Judo zakopane 24.10.2021

W miniony weekend (23 i 24 października)  judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni uczestniczyli w XXIV Międzynarodowym Turnieju Judo w Zakopanem. Bochnianie wywalczyli w sumie 18 medali: 5 srebrnych i 13 brązowych.

W zawodach wystartowało ponad 400 judoków z Polski, Słowacji, Czech i Francji.
Walki toczono na czterech matach w czterech kategoriach wiekowych: U16 i U14 (23 października) oraz U12 i U10 (24 października).

W pierwszym dniu Turnieju bochnianie zdobyli 6 medali (1 srebrny i 5 brązowych):
2 miejsce wywalczył: Filip Alfawicki,
3 miejsca: Michał Budzyn, Dominika Miś, Szymon Mierzwiński, Emilia Mucha, Błażej Zych,
5 miejsca: Bartek Król, Julia Rybka, Samuel Stawiarz, Piotrek Tobiasz, Oliwia Ulas
7 miejsca: Michał Ćwik, Szymon Mazurkiewicz.

W sobotnich zawodach uczestniczyli również: Norbert Alfawicki i Wiktor Wojcieszek.

W drugim dniu zawodów nasi judocy wywalczyli 12 medali (4 srebrne, 8 brązowych):
2 miejsca zdobyli: Zuzanna Wilczyńska, Michał Międzik, Mariusz Maj, Marek Rębilas,
3 miejsca:
Katarzyna Alfawicka, Jagoda Ulas, Jan Piech, Jan Genibor, Grzegorz Wójcik, Wojciech Kluz, Franciszek Majcher, Antoni Jesionka
4 miejsce:
Szymon Romański
5 miejsca: Paulina Starma, Lena Skałuba
7 miejsce: Karol Kurtyka

W niedzielnych zawodach uczestniczył również Jakub Różański.

Bocheńskim zawodnikom towarzyszyli trenerzy: Grzegorz Maj, Sebastian Serwiński i Wojciech Tworzydło.

Zdjęcia z dekoracji naszych zawodników na profilu facebookowym MOSiR Bochnia – kliknij tutaj.
Całościowe wyniki Turnieju na stronie judostream.eu – kliknij tutaj.
Link do większej ilości zdjęć z zawodów – kliknij tutaj.