Bochnianki awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek U14K !!!

W mijający weekend Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni oraz TS MOSIR Bochnia były organizatorami Turnieju Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek U14K. Po trzech dniach zmagań bochnianki, zdobywając II miejsce, awansowały do Półfinału Mistrzostw Polski!

W dniach 27-29 kwietnia w ramach naszej grupy gościliśmy drużyny z Bydgoszczy, Szczecina i Wołomina. Poniżej relacje z poszczególnych spotkań i podsumowanie.

Patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

HARMONOGRAM i WYNIKI TURNIEJU:
piątek 27.04.2018 r.
godz. 16.00 mecz MOSiR Bochnia – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 74:72 (14:21, 19:16, 21:11, 20:14)
Zdjęcia z meczu – kliknij

godz. 18.15 mecz MKS Kusy Szczecin – UKS Huragan Wołomin 76:44 (18:10, 15:5, 25:13, 18:16)

sobota 28.04.2018 r.
godz. 13.00 mecz MOSiR Bochnia – MKS Kusy Szczecin 58:68 (15:22, 18:11, 16:15, 9:20)

godz. 15.15 mecz MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – UKS Huragan Wołomin 72:59 (22:12, 13:26, 20:10, 17:11)

niedziela 29.04.2018 r.
godz. 10.00 mecz MKS Kusy Szczecin – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 67:52 (19:14, 9:12, 23:14, 16:12)
godz. 12.15 mecz UKS Huragan Wołomin – MOSiR Bochnia 58:93 (16:17, 14:28, 17:27, 11:21)

Klasyfikacja Turnieju:
1 miejsce – MKS Kusy Szczecin, awans
2 miejsce – MOSiR Bochnia, awans
3 miejsce – MUKS Supravis Bydgoszcz
4 miejsce – UKS Huragan Wołomin

Na zdj. zespół Szczecina, zdobywca I miejsca 1/4 MP U14K podczas dekoracji, której dokonali Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia,  Tomasz Arlet członek zarządu Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki (pierwszy z prawej) oraz Krzysztof Maciejasz komisarz zawodów.

Na zdj. zdobywca II miejsca zespół MOSiR Bochnia z Witoldem Jodłowskim kierownikiem i trenerem sekcji koszykówki naszego klubu (pierwszy z lewej) oraz Krzysztofem Kierońskim asystentem trenera.

Nagrody indywidualne:
MVP Turnieju – Weronika Michałowska (MKS Kusy Szczecin)
Najlepsza zawodniczka MKS Kusy Szczecin – Julia Norko
Najlepsza zawodniczka MOSiR Bochnia – Wiktoria Zając
Najlepsza zawodniczka MUKS Supravis Bydgoszcz – Coletta Szabłowska
Najlepsza zawodniczka UKS Huragan Wołomin – Zuzanna Wasilewska

Na zdj. Wiktoria Zając w akcji i podczas dekoracji Najlepszej zawodniczki MOSiR Bochnia (zdj. po prawej autorstwa Tomasza Stodolnego z Bochnianin.pl).

Więcej zdjęć z dekoracji na Facebooku MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

Ćwierćfinały MP odbywały się w hali sportowej PSP nr 4/II LO w Bochni przy ul. Konfederatów Barskich 29.

___________________________________________________________

Polecamy:
Ćwierćfinały i półfinały Mistrzostw Polski na żywo – Bochnianin.pl (kliknij tutaj).

____________________________________________________________

MECZE BOCHNIANEK – OCENA TRENERA

O opinię na temat poszczególnych spotkań, rozgrywanych w ramach Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 Kobiet poprosiliśmy pana Witolda Jodłowskiego – trenera a zarazem kierownika sekcji koszykówki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

Nie chciały być gorsze od koleżanek
– Nie chciały zagrać gorzej od juniorek i kadetek naszego klubu i również odniosły ogromny sukces, awansując z tak mocnej grupy ćwierćfinałowej do półfinałów Mistrzostw Polski U14 – cieszy się trener W. Jodłowski.

Pierwszy dzień – 27.04.2018 r.
MOSiR Bochnia – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 74:72
(14:21, 19:16, 21:11, 20:14)

– To było emocjonujące spotkanie młodziczek – mówi W. Jodłowski. – Mecz był bardzo zacięty, a wynik delikatnie falował raz na korzyść Bydgoszczy raz na naszą. Początek spotkania należał do bardzo dobrej drużyny z Bydgoszczy, która wygrała I kwartę 7. punktami, a prowadziła ponad 10. Nasze koszykarki wyszły na mecz zdenerwowane, przestraszone, popełniały błędy gapiostwa w obronie i nieskutecznie atakowały. W II, a szczególnie III kwarcie, wygranej 10. punktami opanowały nerwy i uwierzyły, że można wygrać, zaczęły lepiej bronić i skutecznie atakować. Kiedy na 2 minuty i 18 sekund prowadziliśmy 10. punktami i wydawało się, że jest po meczu, niestety stanęliśmy na boisku, a Bydgoszczy na fali zaczęło wychodzić wszystko. Przy odrobinie szczęścia, które podobno sprzyja lepszym, wyszarpaliśmy zwycięstwo.-

Grały i punkty zdobyły: Wiktoria Zając 22 pkt., Magdalena Cabała 14, Gabriela Kubala 10, Nikola Gałek 10, Katarzyna Mroczek 9, Natalia Ficek 4, Patrycja Czaja 2, Gabriela Koczwara 3.
Grały, nie zdobywając punktów: Emanuela Despet, Justyna Kurak, Oliwia Starma, Nikola Więcek.

Drugi dzień – 28.04.2018 r.
MOSiR Bochnia – MKS Kusy Szczecin 58: 68 (15:22, 18:11, 16:15, 9:20)

–  Walczyły, ale trochę nam zabrakło – mówi W. Jodłowski. – Rozegraliśmy bardzo dobry mecz, zdecydowanie lepszy niż pierwszy z Bydgoszczą. Po przegranej pierwszej kwarcie dziewczyny zdecydowanie poprawiły jakość gry w ataku a szczególnie w obronie i wygraliśmy II i III kwartę. W ostatniej kwarcie zabrakło nam determinacji i siły. Niestety nie da się wygrać meczu, kiedy wykonuje się 29 rzutów osobistych, a trafia tylko 10, to jest 34,5 %, kiedy Szczecin rzuca 37, a trafia 24 tj. 64,9 %. Szkoda, że nie wykorzystano w tym elemencie gry atutu własnej hali.

Punkty dla MOSiR zdobyły: Magdalena Cabała 11 pkt., Nikola Gałek 11, Wiktoria Zając 11, Natalia Ficek 10, Gabriela Kubala 8, Katarzyna Mroczek 4, Emanuela Despet 3.
Grały, nie zdobywając punktów: Patrycja Czaja, Gabriela Koczwara, Justyna Kural, Oliwia Starma, Nikola Więcek.

Trzeci dzień – 29.04.2018 r.
UKS Huragan Wołomin – TS MOSiR Bochnia 58:93 (16:17, 14:28, 17:27, 11:21)

– Dziewczyny zaczęły już chyba tradycyjnie bardzo słabo i nerwowo.  Na szczęście co się źle zaczyna, to się dobrze kończy – zdecydowanie pokonały wcale niesłaby zespół z Wołomina, awansując do półfinałów Mistrzostw Polski U14. Bardzo ciesząc się z awansu do półfinałów wiemy, że wiele elementów z naszej gry trzeba poprawić i poukładać w głowach oraz na boisku, aby zaprezentować się jeszcze lepiej i w pełni wykorzystać nasze możliwości – mówi W. Jodłowski.

W meczu z Wołominem punkty dla naszego zespołu zdobyły: Wiktoria Zając 30 pkt., Magdalena Cabała 23, Katarzyna Mroczek 14, nikola Gałek 8, Natalia Ficek 5, Gabriela Koczwara 4, Emanuela Despet 4, Gabriela Kubala 3, Justyna Kural 2.
Grały, nie zdobywając punktów: Patrycja Czaja, Oliwia Starma i Nikola Więcek.
W kadrze naszego zespołu występowały również: Wiktoria Francuz, Róża lekka, Monika Kowalska i Marysia Stolarska.

Gratulujemy zespołowi MOSiR Bochnia i jego Szkoleniowcom oraz dziękujemy Kibicom!!! Przed młodziczkami walka w półfinałach MP – trzymamy kciuki! Przy tej okazji przypominamy, że jeszcze wcześniej , bo już w nadchodzący weekend 4-6maja będziemy kibicować naszym koszykarkom U16, które awansowały do półfinałów z I miejsca. Podopiecznym trener Marty Starowicz przyjdzie walczyć w Piasecznie. Więcej na temat awansu kadetek pisaliśmy tutaj.