AAA

XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy, Bochnia - chodenice 06.08.2017

W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. biegaczy XXIV Memoriałowego Biegu Majora Bacy, który odbył się w Bochni - Chodenicach,  przywitały chmury. Dały one wytchnienie zawodnikom, którzy obawiali się, iż trwające ostatnio upały, będą dodatkowym utrudnieniem. Zapewne wysoka temperatura ułatwiłaby  start Kenijczykom, którzy przez ostatnie dwa lata zajmowali pierwsze miejsca na podium - tym razem jednak biegacze z kontynentu afrykańskiego nie pojawili się i tym samym ostateczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

20616810_1154619638016419_3192119821775260546_o
Sygnał do startu XXIV Memoriałowego Biegu Majora Bacy dał burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.PIERWSI NA PODIUM  - UKRAINA I POLSKA
Pierwsze trzy miejsca zajęli jednak nasi wschodni sąsiedzi. Obywatele Ukrainy, jak zwykle byli w bardzo dobrej kondycji. Na podium stanęli  po kolei:  Andrii Deszenko z Charkowa, Pavel Vereckyi  z Doniecka i Oleksandr Labziuk z Winnicy. W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Giza z Wieliczki, drugie Ukrainka Valentyna Kiliavska z Mikołajowa, trzecie Katarzyna Golba z Katowic.


WYNIKI XXIV MEMORIAŁOWEGO  BIEGU BACY (kliknij tutaj).

.


WYNIKI POWIATU BOCHEŃSKIEGO (kliknij tutaj).

PATRONAT HONOROWY
XXIV Bieg Majora Bacy odbył się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego - Ludwika Węgrzyna oraz Burmistrza Miasta Bochnia - Stefana Kolawińskiego.

WSPARCIE FINANSOWE
Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Bochni i Gminy Miasta Bochnia.


Logo_Ma__opolska_V_RGBPB_logoBochnia_miasto_soli_EU


270 STARTUJĄCYCH!
Bieg Bacy od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tak było również w tym roku - na starcie do rywalizacji stanęło 270 zawodników (ukończyło 268). - Cieszymy się, że wystartowało tylu zawodników - mówi dyrektor biegu Sabina Bajda. - Jak zwykle mieliśmy okazję gościć biegaczy z Ukrainy i  przedstawicieli polskich klubów biegowych oraz osoby niezrzeszone.-


ZDJĘCIA na Facebook-u MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

.

GALERIE ze zdjęciami zawodników wbiegających na metę i ich czasem dostępne są  również na stronie internetowej pomiar-czasu.pl (kliknij tutaj).


TRASA
Zawodnicy pokonali trasę o długości 10 km - dwie pętle ulicami: Chodenicką, Karosek i Wodociągową.

20626171_1154623178016065_2930568926833652491_o 20626463_1154634371348279_131861200501417207_oW KLASYFIKACJI GENERALNEJ - UKRAINA
Jak już wspomnieliśmy wyżej wszystkie trzy pierwsze  miejsca w klasyfikacji generalnej zdobyli Ukraińcy.  Andrii Deszenko z Charkowa (z rocznika 1994) stanął na najwyższym podium - metę pokonał z czasem 00:33:38. Nie był to jednak czas rekordowy, który cztery lata temu uzyskał jego rodak - Ruslaw Sauczuk ( r. 1985) 00:29:57. Drugi na metę wbiegł w tym roku , Pavel Vereckyi  z Doniecka z czasem 00:33:40. Trzecie miejsce wywalczył Oleksandr Labziuk z Winnicy (r. 1978) - jego czas to 00:34:14.

Zwyci__zcy_kategorii_generalnej
Zwycięzcy klasyfikacji generalnej.


W KLASYFIKACJI GENERALNEJ KOBIET - POLKI I UKRAINKA

W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce zdobyła Karolina Giza z Wieliczki (r. 1989) z czasem 00:36:43. Na drugim miejscu na podium stanęła Ukrainka Valentyna Kiliavska z Mikołajowa (z r. 1990) z czasem 00:36:44. Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Golba z Katowic (r. 1989) z czasem 00:37:13.

Zwyci____czynie_w_klasyfikacji_generalnej_kobiet
Zwyciężczynie klasyfikacji generalnej w kategorii kobiet.


PODIUM W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH
Oprócz klasyfikacji generalnej biegacze nagradzani byli w poszczególnych kategoriach wiekowych (szczegóły w linku do wyników - powyżej).

REKORDOWA ILOŚĆ BIEGACZY Z POWIATU BOCHEŃSKIEGO!
W tym roku została pobita ilość biegaczy z powiatu bocheńskiego - tym razem stanęło ich na starcie 120! - Obserwując coraz większą modę na bieganie cztery lata temu utworzyliśmy dodatkową klasyfikację powiatu bocheńskiego - mówi dyr biegu S. Bajda. - Wtedy wystartowało 100 biegaczy z naszego rejonu, jak widać w tym roku rekord ten został pobity. Rośnie też liczba odważnych kobiet - w 2015 roku na starcie stanęło 18 bochnianek, w tym już 30.-

IV miejsce w generalnej - Dominik Tabor z Nowego Wiśnicza!
Warto w tym miejscu podkreślić, iż po raz kolejny pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji powiatu bocheńskiego wśród mężczyzn zdobył Dominik Tabor (r. 1995) z Nowego Wiśnicza, reprezentujący WKS Wawel.  Z czasem 00:34:54 uplasował się zarazem na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej!  - To zawodnik, który zwraca uwagę i zapewne stanowi inspirację dla wielu biegaczy z naszego terenu - mówi  S. Bajda. - Od trzech lat pierwsze miejsce należy do niego.- Drugie miejsce na podium za Dominikiem zdobył Dawid Pawłowski (r. 1993) z klubu Bochnia Biega - jego czas to 00:37:39 (20 miejsce w generalnej). Trzeci na mecie w tej klasyfikacji pojawił się Adrian Wieciech (r. 1996) z Nowego Wiśnicza (24-e miejsce w generalnej),  który cztery lata temu, czyli w roku powstania omawianej  klasyfikacji powiatu bocheńskiego (2014) był na miejscu pierwszym.


Zwyci__zcy_klasyfikacji__Powiatu_Boche__skiego_w_kategorii_m____czyzn
Zwycięzcy Powiatu Bocheńskiego.


Biegające bochnianki!
Pierwsza w klasyfikacji powiatu bocheńskiego w kategorii kobiet na mecie pojawiła się Beata Popadiak (r. 1993) z Rzezawy, Teamu Gazeli. Z czasem  00:41:00 również po raz trzeci (podobnie jak Dominik Tabor) zajęła pierwsze miejsce na podium. Na drugim miejscu z czasem 00:46:53 pojawiła się Monika Szydłowska (r. 1988) z Jodłówki, na trzecim z czasem 00:48:53 Izabela Osyszko (r. 2000) z Kobyla.

Zwyci____czynie_w_klasyfikacji_Powiatu_Boche__skiego_w_kategorii_kobiet
Zwyciężczynie Powiatu Bocheńskiego oklaskiwane przez starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.


UROCZYSTOŚĆ DEKORACJI ZWYCIĘZCÓW
Otwarcia biegu, który upamiętnia tragiczną śmierć majora Jana Kaczmarczyka (pseudonim Baca) dokonał burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, natomiast uroczystość  dekoracji zwycięzców XXIV Memoriałowego Biegu  zaszczycili swoją obecnością Janina Smith córka Jana Kaczmarczyka oraz starosta bocheński Ludwik Wegrzyn. Z rąk wymienionych zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody finansowe.


BIEGAJĄ SIEDEMDZIESIĘCIO i DWULATKI !
Wśród biegaczy wyróżniono również (jak co roku) najstarszych i najmłodszych. Tutaj padają naprawdę rekordy! Na starcie pojawił się znany w środowisku biegaczy siedemdziesięciosiedmioletni Zbigniew Malewski (r. 1940) i ciesząca się popularnością m.in. wśród dziennikarzy, biorąca udział w bocheńskim biegu od wielu lat  Barbara Prymakowska (r. 1943) z tarnowskiego klubu Sokół.

Najstarsi_biegacze
Najstarsi biegacze dekorowani przez starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna oraz Joannę Smith.


Najmłodsi biegacze mieli dwa lata i pochodzili z Bochni - to Mateusz Dutkiewicz, Nikola Harpula. Wśród najmłodszych wyróżniono również bochniankę - trzyletnią  Annę Kitę. 
- Dekoracja wymienionych osób stanowi szczególny moment podczas uroczystości - mówi dyrektor S. Bajda. - Pokazuje  bowiem, iż biegi jako dyscyplina sportowa są możliwe do uprawiania przez wszystkich, niezależnie od wieku.-

Najm__odsi_biegacze
Najmłodsi biegacze:-)REKORD UCZESTNIKÓW BIEGU DZIECI I MŁODZIEŻY
Tuż przed biegiem głównym w trakcie memoriału przeprowadzono bieg dla dzieci i młodzieży. W tym roku  podzielono go na trzy kategorie wiekowe i  tutaj odnotowano rekord, jeżeli chodzi o ilość uczestników - w sumie wystartowało ich aż 98!  To o czternastu więcej niż w sierpniu 2016 r. Największą grupę wśród nich stanowili chłopcy do lat 8 - na starcie stanęło 29-u biegaczy w tej kategorii wiekowej. Poniżej podajemy wyniki.

W kategorii dziewcząt do lat 8:
I miejsce Paulina Bodziony, Ustrzyki Dolne
II miejsce Liwia Kaczmarczyk, Stary Wiśnicz
III miejsce Aleksandra Zielonka, Chrzanów

W kategorii chłopców do lat 8:
I miejsce Szymon Węglarz, Kobylec
II miejsce Adrian Nalichowski, Jarsey
III miejsce Kamil Bulanda, Cikowice


W kategorii dziewcząt od lat 8 do lat 12:
I miejsce jagoda Kronenberg, Bochnia
II miejsce Emily Szanecki, Chodenice
III miejsce Julia Kalinowska, Bochnia

W kategorii chłopców od lat 8 do lat 12:
I miejsce Mateusz Węglarz, Kobylec
II miejsce Adam Kłósek, Bochnia
III miejsce Igor Blecharski, Brzesko

W kategorii dziewcząt od lat 12 do lat 16:
I miejsce Patrycja Klęsk, Cichawka
II miejsce Justyna Kural, Bochnia
III miejsce Ryszka Martyna, Ustrzyki Dolne

W kategorii chłopców od lat 12 do lat 16:
I miejsce Łukasz Gorczyca, Jodłówka
II miejsce Michał Bieniek, Bochnia
III miejsce Piotr Leśniak, Bochnia

- Gratulujemy młodym biegaczom i dziękujemy wszystkim za udział  - mówi dyrektor biegu S. Bajda. - Młodzi dają nadzieję, iż również wśród dzieci i młodzieży ta dyscyplina sportowa cieszy się coraz większa popularnością. Składamy tez podziękowania opiekunom, którzy przygotowali najmłodszych do tych zmagań. -

NAGRODY
Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymali pamiątkowe koszulki. Na szyjach tych zawodników, którzy ukończyli zmagania, zawisły medale. Zwycięzcy biegu głównego otrzymali nagrody finansowe, dzieci dyplomy. Najstarsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez  Starostwo Powiatowe, najmłodsi pluszaki ufundowane przez głównego organizatora Biegu.

PIKNIK NAD RABĄ
Biegom , których start i  meta znajdowała się przy budynku OSP w Chodenicach, towarzyszył Piknik nad Rabą. W jego programie było wiele atrakcji dla całych rodzin,  min. pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej, quiz, konkursy i gry tematyczne, wesołe miasteczko, grillowanie oraz na zakończenie zabawa z zespołem "Lubię to" z Łapanowa.

MEMORIAŁ SZACHOWY MAJORA BACY

W niedzielę 6 sierpnia  odbył się również odbył się również memoriał Szachowy Majora Bacy. Poniżej podajemy jego wyniki.

I miejsce wywalczył Piotr Widła, zdobywając tym samym puchar burmistrza Miasta Bochnia.
II miejsce Karol Marzec
III miejsce Edward Dorociński

Najlepszy junior Mateusz Wełna .
Najstarszy zawodnik Marian  Biernat.


PODZIĘKOWANIA
Organizatorzy XXIV Memoriałowego Biegu Majora Bacy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w Biegu i Pikniku nad Rabą. - Mamy nadzieję spotkać się w kolejnej, jubileuszowej już edycji Memoriału - mówi dyrektor S. Bajda. - Dziękujemy również wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć nasze przedsięwzięcie, przede wszystkim bocheńskiej Policji i Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach (współorganizatorowi), harcerzom.-
Organizatorzy dziękują również bocheńskiej Galerii Rondo za ufundowanie wody mineralnej dla zawodników. Podziękowania kierowane są także do firmy Benefit System za wsparcie finansowe na zakup nagród.

Organizatorami XXIV Memoriałowego Biegu Majora Bacy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Salt Runners Bochnia, Urząd Miasta Bochnia, OSP Chodenice.

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.