Koszykówka

Koszykówka U-16: Kadetki "pomściły" starsze koleżanki / Bochnianin.pl

2017-11-18
W młodej bocheńskiej rzeczywistości koszykarskiej, w której w seniorskiej 2. lidze grają juniorki (bo starszych roczników jeszcze nie mamy), zapleczem "pierwszej reprezentacji" są właśnie Kadetki A (U-16). Dziś drużyna prowadzona przez Martę Starowicz wygrała na własnym terenie z drużyną z Nowego Sącza - pisze śledzący wyniki naszych zespołów koszykarskich portal Bochnianin.pl (patron medialny Contimax MOSiR Bochnia).

MOSiR Bochnia - ŻAK Nowy Sącz 80:69 (22:18, 24:12, 14:22, 20:17)

Dynamiczna rozgrywająca Gabriela Czekaj wróciła na parkiet po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej leczeniem złamanej ręki. W swoim pierwszym meczu głodna gry 15-latka zdobyła 8 pkt.

Początek meczu nie wskazywał , że do końca będą olbrzymie emocje. Pierwszą połowę wygraliśmy spokojnie 16 punktami, stopniowo powiększając przewagę. Horror zaczął się po przerwie - zawodniczki z Nowego Sącza wyszły z niesamowitą wolą walki i  na dwie minuty przed końcem meczu wyszły na jednopunktowe prowadzenie.
Bochnianki przebudziły się na ostatnie dwie minuty, w których pokazały, że potrafią bronić i walczyć o czym świadczy zdobycie 12 punktów nie tracąc ani jednego przez 120 sekund i wygrywając spotkanie 80:69 (22:18, 24:12, 14:22, 10:17).

Najwięcej punktów dla drużyny z Bochni zdobyła Sara Marczyk (18). Do gry - od razu w roli kapitana - wróciła po przerwie spowodowanej złamaniem ręki rozgrywająca Gabriela Czekaj.

W meczu grały: Sara Marczyk 18, Gaba Czekaj 8, Dziadoń Zuza 6, Emanuela Lekka 15, Agnieszka Krawiec 5, Gołas Emilka 7, Zuza Kierońska 2, Ola Podsiadło 11, Weronika Wilk 2, Gaba Leśniowska, Magda Mazurek, Ania Gnutek 6.

7. UKS Żak Nowy Sącz 1 0 1 1 54-82

Więcej zdjęć na portalu Bochnianin.pl (kliknij tutaj).

Kolejne spotkanie kadetki A rozegrają na wyjeździe 26 listopada z Pałacem Młodzieży Tarnów.  W Bochni będziemy dziewczynom kibicować 9 grudnia, kiedy to gościć one będą KS Cracovię.