Aktualności

Wygrana MOSiR Bochnia z UKS ŻAK Nowy Sącz na inaugurację ligi dziewcząt w sezonie 2017/182017-12-11

Podopieczne trenera Łukasza Nabielca rozpoczęły przygodę z koszykówką w małopolskiej lidze dziewcząt od meczu z koleżankami z Nowego Sącza. Mecz został rozegrany awansem – nietypowo w poniedziałek (11 grudnia) i zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 70:43 ( 22:10, 12:12, 22:6, 14:15 )


Początek spotkania to wysoka i skuteczna obrona drużyny z Bochni, która owocuje wypracowaniem dwucyfrowej przewagi. Przewaga ta sukcesywnie powiększana była do końca spotkania. Po połowie jednak na tablicy wyników „tylko” 34:22 dla gospodarzy.

- Niestety po dobrym początku ( 17:2 ) nasza gra wyraźnie straciła na jakości. Być może stres związany z inauguracją ligi wpłynął na nasze dziewczyny w tym meczu. W okresie przygotowawczym nasza gra wyglądała bardzo dobrze - mam nadzieję, że wrócimy do optymalnej dyspozycji w kolejnych meczach – skomentował na żywo trener Łukasz Nabielec.


W zespole z Nowego Sącza znakomicie zaprezentowała się reprezentantka drużyny kadry małopolski w roczniku 2004 oraz młodziczek ŻAKa – Aleksandra Michalczyk ( 25 pkt ).

W drużynie z Bochni wyróżnić należy znakomicie spisującą się kapitan zespołu – Nikolę Więcek ( 15 pkt ) oraz Marysię Stolarską ( 12 pkt ) i Natalię Nadratowską ( 12 pkt ).

- Mamy bardzo ciekawą drużynę złożoną z dwóch roczników 2005 i 2006. Cieszy mnie, że młodsze dziewczyny mają wpływ na naszą grę i bez kompleksów rywalizują ze starszymi koleżankami. Jeszcze sporo pracy przed nami i mecz z ŻAKiem pokazał nam mankamenty, nad którymi jeszcze musimy pracować – dodał trener dziewcząt z Bochni.


W drużynie MOSiRu wystąpiły: Gajek Amelia 7, Skrzypak Nina 6, Więcek Nikola 15, Kolarz Julia 2, Wilk Monika 2, Kowalik Natalia 6, Nadratowska Natalia 12, Stolarska Marysia 12, Kowalska Monika 8, Kobiela Emilia 0, Maszewska Wiktoria 0, Sobaś Ania 0.


Następny mecz już po nowym roku ( 06.01.2018 ) zostanie rozegrany również w Bochni. Przeciwnikiem MOSiRu będzie MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Polecamy relację (+zdjęcia) na portalu Bochnianin.pl (kliknij tutaj)

.