Tarnowianki nieco lepsze/ małopolska liga koszykówki kadetek B

2017-12-20

III kolejka, I runda

We wtorek 19.12.2017 r. w sali PSP nr 4/II LO odbył się mecz koszykówki kadetek B pomiędzy zespołami MOSiR Bochnia i MKS PM Tarnów. Nasz zespół mimo przegranej zasługuje na pochwałę ponieważ bochnianki są o rok młodsze (r. 2004) od dziewcząt grających w kategorii kadetek (wychowanki Witolda Jodłowskiego grają w młodziczkach), a radziły sobie całkiem dobrze.

626_IMG_20171125_102307

Spotkanie było bardzo wyrównane, prowadzone w szybkim tempie, a wynik  ważył się do ostatnich sekund meczu. Po pierwszej połowie drużyna gości prowadziła różnicą 12 punktów. Jednak na początku III kwarty bochnianki zaczęły nieustępliwie grać w obronie i odważnie atakować kosz przeciwnika. Dzięki takiej postawie MOSiR wyszedł na prowadzenie różnicą 3 punktów!
Kolejne minuty to zacięta gra z obu stron. Czwartą kwartę znakomicie rozpoczęły tarnowianki, trafiając dwa razy za 3 pkt.  Drużyna gospodarzy grała ambitnie i na 24 sekundy przed zakończeniem pojedynku przegrywała tylko różnicą trzech „oczek”. Niestety w końcówce straciliśmy piłkę i kolejne dwa punkty. Przegraliśmy 60:65.

MOSiR Bochnia – MKS PM Tarnów 60:65 (11:15, 15:23, 20:10, 14:17).

Skład drużyny MOSiR Bochnia: Wiktoria Francuz 0 pkt., Gabriela Kubala 11 pkt., Nikola Więcek 0 pkt., Wiktoria Zając 8 pkt., Magdalena Cabała 11 pkt., Emanuela Despet 0 pkt., Katarzyna Mroczek 11 pkt., Nikola Gałek 5 pkt., Justyna Kural 4 pkt., Natalia Ficek 7 pkt., Patrycja Czaja 4 pkt.
Zespół prowadził asystent trenera Witolda Jodłowskiego Krzysztof Kieroński.