Aktualności

VII Bieg Papieski - 16.10.2014r.2014-10-17

Po raz siódmy w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę papieską, a więc 16 października, odbył się w Bochni symboliczny Bieg Papieski. Bieg zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Jacka Pająka i burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego.


W biegu uczestniczyli  przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Bochni, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Bursy oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego. Czteroosobowe reprezentacje wymienionych placówek wraz z nauczycielami i opiekunami przemierzyli  trasę, którą wyznaczają trzy pomniki papieskie, znajdujące się przy parafiach Św. Pawła Apostoła, Św. Mikołaja oraz Św. Jana Nepomucena.

DSC03770 DSC03784


Nad stroną organizacyjną  biegu czuwała osobiście dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda, która przed startem rozdała uczestnikom tej imprezy pamiątkowe koszulki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni i Gminę Miasta Bochnia.  Bezpieczeństwo jak co roku zapewniała Komenda Powiatowa Policji w Bochni.


DSC03777DSC03779DSC03780

Przed startem, który nastąpił spod kościoła św. Pawła Apostoła ksiądz dziekan Jan Nowakowski zaprosił biegaczy na wspólna modlitwę i zachęcał do dotknięcia relikwii św. Jana Pawła II.


DSC03786 DSC03787

Bieg o charakterze symbolicznym,  w którym nie liczyło się zwycięstwo a sam fakt udziału, zakończył się pod kościołem św. Jana Nepomucena. Uczestników na mecie powitała dyrekcja PSP nr 4 Barbara Krakowska i Maria Gałczyńska oraz proboszcza parafii  ks. Kazimierza Kapcia. Na ostatnim "przystanku" uczestnicy biegu wysłuchali słów św. Jana Pawła II, nagrania odtworzonego ze spotkania papieża z młodzieżą pod Westerplatte w 1987 roku.

DSC03792 DSC03794

Tradycyjnie pod każdym z trzech pomników przedstawiciele władz powiatu i miasta oddawali hołd pamięci papieża - Polaka.
W imieniu Starostwa Powiatowego kwiaty składał wicestarosta Tomasz Całka, władze miasta reprezentował burmistrz Stefan Kolawiński oraz sekretarz Edyta Groblicka-Kuc.

DSC03800 DSC03801

Na zakończenie uczestnicy VII Biegu Papieskiego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

DSC03803

 Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w tym pamiątkowym biegu i zapraszają za rok!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ -  FACEBOOK Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni - (kliknij tutaj)