Aktualności

VI Bieg Papieski, Bochnia 20132013-10-17

             Już po raz szósty w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę papieską, a więc 16 października, odbył się w Bochni symboliczny Bieg Papieski.

bieg_papieski_2013_019


Bieg zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Jacka Pająka i burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego. W ich imieniu za przybycie dziękowali uczestnikom wicestarosta Tomasz Całka, wiceburmistrz Tomasz Przybyło oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda.

bieg_papieski_2013_027

W biegu udział wzięło kilkudziesięciu uczestników z bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjów, Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego i Bursy oraz szkół średnich powiatu bocheńskiego. Czteroosobowe reprezentacje wymienionych placówek wraz z nauczycielami i opiekunami przemierzyli  trasę, którą wyznaczają trzy pomniki papieskie, znajdujące się przy parafiach Św. Pawła Apostoła, Św. Mikołaja oraz Św. Jana Nepomucena.

bieg_papieski_2013_047

Uczestnicy biegu otrzymali m.in. pamiątkowe koszulki, w których przemierzyli całą trasę. Ne mecie powitani zostali przez dyrekcję PSP nr 4 Barbarę Krakowską i Marię Gałczyńską oraz proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jana Nepomucena ks. Kazimierza Kapcię.

bieg_papieski_2013_061

Na zakończenie pod kościołem św. Jana Nepomucena zrobiono pamiątkowe, grupowe zdjęcie wszystkich biegaczy wraz z przedstawicielami instytucji organizujących corocznie te imprezę.

Polecamy zdjęcia z biegu w naszej galerii oraz na stronach internetowych mojabochnia.pl, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta Bochnia.