Aktualności

Uroczyste przywitanie pierwszych gości XII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni2009-06-12

          W naszym mieście gościmy już pierwszych zawodników rozpoczynającego się jutro XII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli.

Wczoraj Burmistrz Bochni Bogdan Kosturkiewicz oraz jego zastępca Bogdan Szumański oficjalnie powitali przebywającą u nas od środy grupę Francuzów. Uroczyste spotkanie odbyło się w Grocie Solnej w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. 18 osobowy  zespół Judo Sporting Club z Gretz - Tournan (miejscowości położonych 15 km od francuskiego Disnaylandu i 50 km od Paryża) reprezentował prezydent klubu Alan Ribourg. Gospodarzami spotkania byli organizatorzy turnieju: dyr. MOSiR Bochni Sabina Bajda i prezes Towarzystwa Sportowego MOSiR Danuta Dobranowska.  W trakcie uroczystości wymieniono pamiątkowe prezenty.Prezes francuskiego klubu oficjalnie zaprosił wychowanków bocheńskiej sekcji judo do Francji. Po spotkaniu goście korzystali z atrakcji CAW w Borku, a dzień zakończyli wspólnym grillowaniem. Dzisiaj nasi goście zwiedzają Kraków, a organizatorzy turnieju oczekują na przyjazd pozostałych uczestników turnieju, m.in. ze Szwecji, Austrii, Słowacji, Rumunii, Węgier i kilkunastu polskich klubów. W sumie przez dwa dni (13-14 czerwca) w podziemiach bocheńskiej kopalni będziemy gościć  okolo 700 zawodników. Bochnię reprezentować będzie 39 młodych judoków. Warto też wspomnieć, że gościem specjalnym turnieju będzie mistrz olimpijski - Paweł Nastula. Zapraszamy więc do kibicowania bocheńskiej sekcji judo. Uroczyste rozpoczęcie zawodów w sobotę o godz. 13.00 (zjazd do kopalni w godz. 12.00 - 18.00). W niedzielę walki rozpoczną się o godz. 11.00 (zjazd w godz. 10.30 - 13.00). Serdecznie zapraszamy !

XII Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Bochnia.

Sponsorami tegortocznego turnieju są:

Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie
Pharma -C –Food Sp z o.o.
SEGAFREDO ZANETTI POLAND Sp. z o.o.
Stalprodukt Serwis sp. z o.o.
Stastnik – Polska Sp. z o.o.
Tank Pol DYSTRYBUCJA PALIW

ENION Spółka Akcyjna Oddział w Tarnowie
PGN i G S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie

PLASTBUD Sp. z o.o.
A&P KING Usługi Remontowo- Budowlane
BAYZONE
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe E-KOM-BUD R. Pachuta- R.Skowronek

Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J.  Kruk