Aktualności

Islandia, Austria, Węgry ...- w weekend Bochnia powita kilkadziesiąt reprezentacji z 11 krajów Europy !2010-06-14

Wielkimi krokami zbliża się kolejny XIII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni.
Tegoroczny turniej współgra z obchodami Dni Bochni i odbędzie się w dniach 19 – 20.06.2010r.

Jest to jedna z największych imprez sportowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe "MOSIR" i Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. Uczestniczy w niej kilkadziesiąt reprezentacji młodzieżowych i dziecięcych klubów judo z całej Europy. - Mamy już stałych bywalców tej imprezy, którzy przyjeżdżają na turniej od kilkunastu lat, są to zawodnicy takich państw jak: Węgry, Litwa, Słowacja, Czechy i Ukraina, Słowenia, Rumunia, Austria oraz zespoły praktycznie ze wszystkich rejonów Polski -   mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda, która jest współorganizatorem i inicjatorką organizowanego już od kilkunastu lat turnieju.- W tym roku po raz pierwszy spodziewamy się gości z Islandii i Białorusi. Ze względu na tragiczną sytuację popowodziową w naszym kraju, na Słowacji, Węgrzech i w Niemczech, wyjątkowo spodziewamy się mniejszej liczby zawodników niż zwykle (w ostatnich latach przyjmowaliśmy ponad 500). Problemy mają też Ukraińcy, którzy mimo tego, iż są naszymi najbliższymi sąsiadami, muszą starać się o wizy -


W pierwszym dniu turnieju,  na 4 matach w dwóch komorach kopalni, równocześnie rozgrywane będą zawody drużynowe rocznik 95/96/97 oraz indywidualne chłopców i dziewcząt rocznik 96/97 oraz 2000 i młodsi. Natomiast w niedzielę, w drugim dniu zawodów, na matach w zawodach indywidualnych zmierzą się chłopcy i dziewczęta rocznik 98/99. - Poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy, co zapewne jest zasługą wspaniale przygotowanych zawodników, dla których niejednokrotnie udział w naszym turnieju jest nie lada wyróżnieniem - mówi S. Bajda .  Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni to bez wątpienia jedna z największych imprez w regionie bocheńskim.

Oczywiście należy podkreślić, że emocje związane z rozgrywanymi na matach walkami są ogromne, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych - rodziców, rodzeństwo oraz dziadków - do czynnego kibicowania swoim ulubieńcom. Do Kopalni można zjechać w sobotę w godz.12.00 – 18.00, natomiast w niedzielą w godz. 10.30 – 13.00. Wjazd do Kopalni dla kibiców: 16 zł- dzieci i młodzież 20 zł - dorośli.

Uroczysta otwarcie turnieju odbędzie się w sobotę 19 czerwca 2010r. o godz. 13.00, po którym wystąpi uczestnik programu „You can dance” ALEKS.  Dużym atutem naszego turnieju jest fakt, iż rozgrywany jest w Uzdrowisku Kopalni Soli w Bochni, a dokładniej w Komorze Ważyn 248 m pod ziemią w niecodziennej, wyjątkowej scenerii. - Najważniejsza jest jednak atmosfera, budowana wokół zawodów. W dużej mierze to dzięki rodzicom bocheńskich wychowanków  nasi goście mogą poczuć wspaniały klimat i niepowtarzalność tego turnieju - podkreśla dyrektor S. Bajda.


Od kilku lat w tym przedsięwzięciu wspiera nas Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Bocheńskie, Urząd Miasta Bochni oraz liczni sponsorzy, którym już teraz dziękujemy.


Kolejnym wielkim przedsięwzięciem i wyzwaniem stojącym przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Towarzystwem Sportowym MOSIR będzie organizacja  Drużynowych Mistrzostw Polski Judo Juniorek Juniorów Młodszych, które 7 listopada 2010r po raz pierwszy odbędą się w naszym mieście.


Dokładny program turnieju dostępny jest na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochnia
www.mosir.bochnia.pl