W pięknym stylu -zakończenie sezonu piłkarskiego

2008-12-15

Na zakończenie sezonu piłkarskiego 2008r. nasi najmłodsi piłkarze 6 grudnia rozegrali trzy turnieje halowe.

Chłopcy z rocznika 96’ na II Turnieju o Puchar Patrona Szkoły ks. Jana Twardowskiego, który odbył się w Kobylu,  wywalczyli I miejsce, pokonując CZARNYCH Kobyle 5:0, GÓRNIKA Siedlec 5:2 i KRiS Szreniawę 6:1. Ulegli tylko zespołowi z Rzezawy 1:2. Najlepszym zawodnikiem tego turnieju był Mateusz Kaczmarczyk, reprezentant naszego klubu.

W tym samym czasie zawodnicy rocznika 98’ na zaproszenie klubu STAL Mielec wystąpili w Ogólnopolskim Turnieju „Mielec CUP 2008”. Również oni osiągnęli tam sukces, zdobywając I miejsce wśród 12 startujących zespołów. W grupie eliminacyjnej pokonali: GROM Tychy 2:1, ORŁA Rzeszów 4:0, SZÓSTKĘ Jasło 3:0, DĄBROVIĘ z Dąbrowy Tarnowskiej 6:1 oraz IGLOOPOL Dębicę 2:1.

W finale spotkali się z RESOVIĄ Rzeszów, wygrywając 5:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Rafał Górecki z MOSiR Bochnia.

Trenerem wyżej wymienionych zespołów jest Roman Kukla, kierownikiem Jacek Budzyn.

Dobre wyniki osiągnięte w zawodach w Mielcu zaowocowały zaproszeniem na turniej halowy z okazji 70-lecia znanego w Polsce klubu STAL Mielec. Zawody te odbędą się 18 stycznia.

Najmłodsi zawodnicy MOSiR-u „Orliki” rocznik 99’ , prowadzeni przez Janusza Piątka, wyjechali na Turniej Mikołajkowy w Tarnowie. Bocheński zespół w rozgrywkach grupowych zajął drugie miejsce, pokonując UNIĘ Tarnów 2:0. Pechowo przegrał tylko z późniejszym zwycięzcą turnieju PARTIZANEM Bardejov 2:0 i zremisował ze STALĄ Rzeszów 0:0. W półfinale nasz zespól trafił na CRACOVIĘ Kraków, ulegając 4:0. W meczu o trzecie miejsce stoczył bój z rówieśnikami z Brzeska. W regulaminowym czasie gry wynik był bezbramkowy i o miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonali nasi piłkarze, wygrywając 2:1. W meczu o pierwsze miejsce PARTIZAN Bardejov pokonał CRACOVIĘ 1:0. Młodzi piłkarze MOSiR-u zostali nagrodzeni pucharem i brązowymi medalami. Za najlepszego bramkarza turnieju został uznany Konrad Biernat, reprezentujący barwy MOSiR-u.

Mamy nadzieję, że opisane sukcesy pozytywnie wpłyną na naszych piłkarzy, a także przyciągną nowych adeptów piłki nożnej do bocheńskiego klubu.