Oliwa sprawiedliwa - wygrana w powtórzonym meczu z Krakowiakiem/ II liga piłki ręcznej mężczyzn

2016-12-21

W powtórzonym wczoraj (20 grudnia) meczu z Krakowiakiem bocheńscy szczypiorniści zwyciężyli. Mecz przebiegał w gorącej atmosferze i na pewno nie było to łatwe spotkanie dla obu zespołów.

15541581_984228045055580_7057539817744546877_n 15541512_984228091722242_223984888516422799_n

O powtórzeniu meczu zdecydował Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan (tekst decyzji umieściliśmy na końcu tego artykułu). Powtórzenie związane było z kontrowersyjnymi decyzjami sędziów w pierwszym spotkaniu, które równo miesiąc temu rozegraliśmy z Krakowiakiem - pisaliśmy o tym tutaj - kliknij.

W pierwszej połowie spotkania dominacja naszych zawodników była wystarczająca, by wygrać pierwsze 30 minut różnicą pięciu trafień 12:17. W drugiej odsłonie tego zaciętego meczu kontrolowaliśmy wynik do 45 minuty, wygrywając 20:21. Ostatni kwadrans boju z Krakowiakiem spowodował lekką zadyszkę bochnian, co w konsekwencji pozwoliło gospodarzom bardzo ambitnie walczącym wyjść na prowadzenie w 57 minucie 24:23. Jednak skuteczne interwencje naszych bramkarzy oraz doświadczenie boiskowe zadecydowały o zwycięstwie w tym meczu. - Cieszę się z tego wyniku, ponieważ to listopadowe spotkanie powinno się zakończyć właśnie takim wynikiem (jedną bramką) - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Dziwne jest, że pomimo wielu zawirowań i różnych zdań na temat powtarzania meczu sami arbitrzy sędziujący listopadowe spotkanie wypowiadali się wczoraj, iż jest im przykro z zaistniałej sytuacji i jeszcze raz przepraszają nas za zaistniałe zamieszanie (rozmowa z kierownikiem drużyny MOSiR Maciejem Habrem). Dziękuję jeszcze raz moim zawodnikom za serce, które zostawili na boisku podczas tego nietypowego meczu i życzę im spokoju i odpoczynku, na który zasłużyli w święta Bożego Narodzenia. Słowa uznania należą się także drużynie Krakowiaka, która ambitnie podeszła tez do tego spotkania. Im również życzę wszystkiego dobrego, odpoczynku i samych sukcesów sportowych w Nowym Roku 2017.-

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków & MOSiR Bochnia 24:25 (12:17)

Bramki: Adrian Najuch 5, Maciej Imiołek 5, Sławomir Karwowski 4, Mateusz Bujak 3, Mateusz Zubik 3, Marcin Janas 2, Filip Pach 2, Mateusz Rogóż 1, oraz Tymoteusz Dobrzański, Dawid Kokoszka, Jakub Jewiarz, Miłosz Gabiga. Bramke bronili bardzo skuteczni nasi bramkarze: Jarosław Gut,  Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Więcej zdjęć z opisywanego spotkania umieściliśmy na stronie Facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).