Wczytywanie...

MOSiR Bochnia – SPR Wisła Sandomierz 24:27 (15:12) / inauguracja sezonu II ligi piłki ręcznej mężczyzn

Z tym meczem wiązaliśmy duże nadzieje – inauguracja na własnym parkiecie zobowiązywała. Niestety, mimo bardzo dobrej postawy naszego zespołu w pierwszej połowie spotkania, nie udało nam się wyjść z tego meczu zwycięsko.

21.09.2019
MOSiR Bochnia – SPR Wisła Sandomierz 24:27 (15:12)

Bramki dla Bochni zdobyli: Marcin Janas 4, Filip Pach 1, Adrian Lubowicki 3, Wojciech Dziedzic 2, Maksymilian Grzesik 8, Miłosz Gabiga 1, Michał Dobrzański 5.

Skład MOSiR Bochnia: Iwo Stopczyński, Miłosz Gabiga, Maksymilian Grzesik, Adrian Lubowicki, Filip Pach, Hubert Pamuła, Piotr Sądowicz, Michał Dobrzański, Marcin Janas, Michał Puchalski, Krzysztof Kondela, Piotr Kalinka, Maciej Grech, Marcin Jakubowski, Wojciech Dziedzic, Jarosław Gut.
Trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Zgromadzonym na meczu Kibicom na pewno nie brakowało pozytywnych wrażeń. Początkowo mecz był wyrównany, ale gospodarze zdobyli prowadzenie i na przerwę schodzili z wynikiem 15:2. Druga część spotkania początkowo należała do bochnian, ale wkrótce gościom udało się doprowadzić do remisu.  Później prowadziliśmy na zmianę, jednak to sandomierzanie byli skuteczniejsi w ataku i nie zmarnowali dogodnych sytuacji.

– Gdybyśmy byli skuteczniejsi, szczególnie w drugiej połowie – a były sytuacje bardzo dogodne – gdybyśmy nie stracili trzech-czterech łatwych bramek, których nie powinniśmy stracić, to to spotkanie mogło skończyć się wynikiem na naszą korzyść – ocenił bezpośrednio po meczu trener bocheńskiego zespołu Ryszard Tabor, pisze Bochnianin.pl. – No niestety. Wygrał zespół, który wykorzystał swoje sytuacje bramkowe. Myślę, że różnica dokładnie odzwierciedla te sytuacje przez nas niewykorzystane.- Cały artykuł i zdjęcia ze spotkania na stronie Bochnianin.pl – kliknij tutaj.

Oto wypowiedź trenera R. Tabora przedstawiona przez patrona medialnego bocheńskiego zespołu Sportomaks.pl:

Zdjęcia klubowe ze spotkania również na stronie Facebooka MOSiR Bochnia – piłka ręczna – kliknij tutaj.

Zobacz relację video z meczu:

Relacja z inauguracji na stronie patrona medialnego naszego zespołu Sportomaks.pl – kliknij tutaj.

Ujęcia autorstwa Tomasza Stodolnego, red. naczelnego portalu internetowego Bochnianin.pl – kliknij tutaj.

Wyniki pozostałych spotkań w 1 kolejce:
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – HLB Buskowianka 20:23 (9:10)
NLO SMS II ZPRP Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 43:36 (22:12)
Mecz SPR Stal II Mielec – AZS AGH Kraków został przeniesiony na 19 października.

Obecna kolejność w tabeli rozgrywek gr. 4:
I miejsce NLO SMS II ZPRP Kielce 3 punkty
II miejsce SPR Wisła Sandomierz 3 pkt.
III miejsce HLB Buskowianka 3 pkt.
IV miejsce MOSiR Bochnia 0 pkt.
V miejsce AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 0 pkt.
VI SPR Orzeł Przeworsk 0 pkt.

2 kolejkę rozegramy w nadchodzącą niedzielę 29 września na wyjeździe z drużyną HLB Buskowianka w hali PMOS przy ul. Kusocińskiego 3 w Busku – Zdroju. Początek spotkania o godz. 15.00.

Szkolenie zawodników i rozgrywki zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

Patronat medialny nad rozgrywkami zespołu MOSiR Bochnia w II lidze piłki ręcznej mężczyzn w sezonie 2019/20 objął: