Wczytywanie...

100 % skuteczności bocheńskich judoków na Pucharze Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Szczyrku – 15.04.2018 r.

Dwójka zawodników judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wystartowała w ostatnią niedzielę (15 kwietnia) w Szczyrku w Pucharze Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych, który wyznaczał limity Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Medaliści tej imprezy mają zapewniony start w OOM bez eliminacji.

Julka Gut w kategorii 70 kg zdobyła złoty medal, nie dając szans żadnej z przeciwniczek. Mateusz Pławecki w najliczniej obsadzonej (40 zawodników) kategorii 66 kg zdobył brązowy medal, przegrywając tylko jedną walkę o finał.

Na zdj. Mateusz Pławecki III miejsce (na podium drugi z prawej).

W klasyfikacji generalnej kobiet zdobyliśmy IV miejsce, w ogólnej klasyfikacji medalowej VII.

Szczegółowe wyniki i listy walk na stronie Polskiego Związku Judo (kliknij tutaj).

Trener Waldemar Kowalski jest bardzo zadowolony z występów swoich zawodników i już zaczął przygotowania do finałów Olimpiady, które odbędą się 1-2 czerwca w Pile.

– Liczymy na medale na najważniejszej w roku imprezie sportowej – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia.